معرفی وبلاگ
جابریوسف پور
دسته
دفتر مقام معظم رهبري
پايگاه اطلاع رساني دولت
باشگاه خبرنگاران
قرآن آنلاين
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 4112
تعداد نوشته ها : 6
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
 

از سوي رئيس‌جمهور

قانون اصلاح قوانين تنظيم جمعيت و خانواده ابلاغ شد

قانون اصلاح قوانين تنظيم جمعيت و خانواده توسط رئيس‌جمهور براي اجرا ابلاغ شد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران قانون اصلاح قوانين تنظيم جمعيت و خانواده توسط محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور ابلاغ شد.

در نامه لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران آمده است: عطف به نامه شماره 195937/47356 مورخ 5 ديماه 1390 در اجراي اصل يكصد و بيست و سوم (123) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران قانون اصلاح قوانين تنظيم جمعيت و خانواده كه با عنوان لايحه به مجلس شوراي اسلامي تقديم شده بود، با تصويب در جلسه علني روز دوشنبه مورخ 20 خرداد 1392 و تأييد شوراي نگهبان، به پيوست ابلاغ مي‌شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني

اين قانون براي اجرا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور ابلاغ شد.

«قانون اصلاح قوانين تنظيم جمعيت و خانواده» كه در جلسه علني روز دوشنبه مورخ بيستم خرداد ماه يكهزار و سيصد و نود و دو مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 29خرداد 1392 به تأييد شوراي نگهبان رسيده و طي نامه شماره 19961/55 مورخ 4 تير1392 مجلس شوراي اسلامي واصل شده است، به پيوست جهت اجرا ابلاغ مي‌شود.

رئيس جمهور ـ محمود احمدي‌نژاد

*متن قانون اصلاحي

قانون اصلاح قوانين تنظيم جمعيت و خانواده

ماده واحده ـ از تاريخ لازم‌الاجراءشدن اين قانون كليه محدوديت‌هاي مقرر در قانون تنظيم خانواده و جمعيت مصوب 26 ارديبهشت 1372 و اصلاحات آن و ساير قوانين كه براساس تعداد فرزند براي والدين شاغل يا فرزندان آنان ايجاد شده است، لغو مي‌شود.

تبصره1ـ دولت مي‌تواند هر پنج سال يك بار، با توجه به نتايج سرشماري‌هاي عمومي نفوس، تركيب جمعيتي و شاخصهاي سياسي، امنيتي، اقتصادي و اجتماعي در چهارچوب سياست‌هاي كلي نظام و با رعايت شاخصهاي مندرج در قوانين برنامه پنجساله با ارائه لايحه به مجلس شوراي اسلامي نسبت به برقراري امتيازات يا ايجاد محدوديت‌ها براساس تعداد فرزندان اقدام كند.

تبصره2ـ به دولت اجازه داده مي‌شود مرخصي زايمان مادران را به 9 نه ماه افزايش دهد و همسر آنان نيز از دو هفته مرخصي اجباري (تشويقي) برخوردار شوند.

اين قانون به مادراني كه سن فرزند آنان به نه ماهگي نرسيده است، تسري مي‌يابد و مادر مي‌تواند تا سن نه ماهگي نوزاد از مرخصي زايمان استفاده كند.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و دو تبصره در جلسه علني روز دوشنبه مورخ بيستم خرداد ماه يكهزار و سيصد و نود و دو مجلس شوراي اسلامي تصويب شد و در تاريخ 29/3/1392 به تأييد شوراي نگهبان رسيد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني

 

 
 
 
 

براي ديدن اصلاحيه قانون به ادامه مطلب برويد

دسته ها :

براي ديدن قانون به ادامه مطلب برويد

دسته ها :

هزينه سفر ونقل و مكان براي ديدن بخشنامه به ادامه مطلب برويد

دسته ها :

براي ديدن متن كامل به ادامه مطلب برويد.

دسته ها :

حداقل دستمزدكارگران درسال 92(براي ديدن بخشنامه به ادامه مطلب برويد)

دسته ها :
X